Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
397A
161569

Magnus von Wright

(Finland, 1805-1868)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Magnus von Wright
(Finland, 1805-1868)

Rödhake (Erithacus rubécula)

Signerad M. v. W. Tusch och akvarell, oval 13 x 10 cm.

Formgivare

Representerad på museer i Finland och Sverige.