397A
161569

Magnus von Wright

(Finland, 1805-1868)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Magnus von Wright
(Finland, 1805-1868)

Rödhake (Erithacus rubécula)

Signerad M. v. W. Tusch och akvarell, oval 13 x 10 cm.

Formgivare

Representerad på museer i Finland och Sverige.