Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
405
74041

Elias Martin

(Sverige, 1739-1818)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Elias Martin
(Sverige, 1739-1818)

Landskap med figurer, boskap och röda stugor

Signerad Elias Martin. Tusch och akvarell 32,5 x 44,5 cm

Tilläggslista

Akvarellerad linjeetsning. Etching with watercolour

Proveniens

Tidigare i de Sergelska samlingarna på Sponga, Södermanland.