Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
45
117019

Carl Fredrik Hill

(Sverige, 1849-1911)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
152 000 SEK
Carl Fredrik Hill
(Sverige, 1849-1911)

Tjur

Tusch 33,5 x 41,5 cm.

Proveniens

I arv inom konstnärens familj till nuvarande ägare.

Numrerad i övre högra hörnet: "11".

Formgivare