485
117049

LJUSSTAKAR, ett par, icke identifierad mästare L.F, Mons 1770.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris

Balusterskaft på klockformad fot med vridna knäckar. På foten graverat vapen. Ljusmanschett av oädel metall. Höjd 25 cm. (2)

Obetydliga bucklor.

Proveniens

Ägargravyr: DONO COMITIS COLOMA 1770

För stämpel se Rosenberg IV, nr 5471.