535
143809

DESSERTBESTICK, 21 st, av Isak Trybom, Stockholm 1764-1790 och Carl G. Renander, Stockholm 1790. Rokoko.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
17 500 SEK

Bestående av 12 gafflar och 9 knivar. Klubbskaft med vriden dekor. Initialer. (21)

Smärre bucklor och bristningar.

Proveniens

Adliga ätten Hisinger