Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
60
150249

Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 850 - 6 780 EUR
5 540 - 7 760 USD
Klubbat pris
44 000 SEK
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

Höstlandskap med änder i vattendrag

Signerad Johan Krouthén och daterad 1913. Duk 72 x 105 cm.

Formgivare

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.