873
156227

BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete.

Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
4 440 - 4 880 EUR
4 630 - 5 090 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Fanerad med mahogny. Listverk och beslag av mässing. Skiva av kolmårdsmarmor, undertill märkt med rödkrita No 3. Tre lådor. Längd 99, bredd 53, höjd 84,5 cm. Nyckel medföljer.

Renoverad. Skivan med hörnlagning.