Madeleine Pyk – en samling F769
890
105867

SKÅP. 1800-talets mitt.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
SKÅP. 1800-talets mitt.

Fanerat med jakaranda samt bronserade partier med bladdekor. Skåpdörr med målade blommor. Marmorerad stenskiva. Längd 80, bredd 42,5, höjd 98,5 cm. Nyckel medföljer.

Troligen skåpunderdel, senare skiva.