897
149975

STENBORD. Skåne, 1800-tal.

Utropspris
90 000 - 100 000 SEK
7 850 - 8 720 EUR
8 210 - 9 120 USD
Klubbat pris
130 000 SEK
STENBORD. Skåne, 1800-tal.

Underrede av bonad ek och furu. Skiva av Komstasten. I sargen låda. Längd 167, bredd 81, höjd 86 cm.

Slitage, ställvis maskstunget, skivan med nagg, senare låda.