902
155115

BORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Fanerat med plommon och fruktträ. I sargen låda. Längd 50,5, bredd 35, höjd 71,5 cm.

Fanerskador, senare lås och beslag. Ursprungligen även med hörnbeslag.