927
144879

BERGERE, av Nicolas Blanchard (mästare i Paris 1738-1749). Louis XV.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris

Bonad. Svängd stoppad rygg. Svängda ben. Sarg, ben och ryggkrön med snidade blommor. Sittplymå. Kallstämplad N.BLANCHARD.

Lagningar, ställvis maskstungen.