975
126381

TABURETTER, ett par. Sengustavianska.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
12 500 SEK

Vitmålade och bronserade. Stoppad sits. Bladhölstrade ben. Pastellagedekor av lagerstav och fleuroner.

Smärre dekorskador. (2)

Proveniens

Märkta med stämpel undertill "RINMAN".