982
148207

SPEGEL. Transition rokoko/gustaviansk.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med lagergirlander, rocailler och granatäpple. Med Stockholms hallstämpel 1770-tal. Höjd 137, bredd 58 cm.

Senare glas.

Tilläggslista

Senare glas/later mirror glass.