394
193433

Le Corbusier (Charles-Édouard Jeanneret)

(Frankrike, 1887-1965)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

(Frankrike, 1887-1965)

"Autrement que sur terre"

Etsning, 1963, signerad med blyerts 11/75, tryckt av Crommelynck, Paris och med deras blindstämpel. 49,6 x 65,3 cm, bladstorlek 56,7 x 76,3 cm (BFK Rives).

Missfärgad efter passepartout, fåtal fläckar, hanteringsveck.