430
194229

Camille Pissarro

(Frankrike, 1830-1903)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Camille Pissarro
(Frankrike, 1830-1903)

"Paysannes"

Litografi, ca 1896, signerad med blyerts no 4, 16,6 x 13,2 cm, bladstorlek

Gulnad (ej längs bladets yttre kanter), fläckar i bilden.

Delteil 166.