478
168017

JOSEF FRANK Bokhyllor, 4 sektioner, Firma Svenskt Tenn, modell 2112.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mahogny, varje sektion med separat neder-och överdel. Tre nederdelar med dubbla skåpdörrar, en med sju lådor, två överdelar med hyllplan, en med vitrin och hyllplan, en med skrivklaff och hyllplan. Varje underdel höjd 70 cm, djup 42, bredd 100 cm. överdel höjd 177 cm, djup 25 cm, bredd 100 cm (total höjd 247 cm).

Smärre skador och slitage. (4) Nyckel saknas.