505
178059

JOSEF FRANK "Florabyrån", Firma Svenskt Tenn 1940-tal.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 440 - 6 660 EUR
4 630 - 6 940 USD
Klubbat pris
92 000 SEK

Modell 1050, valnöt samt tapetserad med floraplanscher ur Nordens flora av C A Lindman, tre utdragslådor, på kulfötter. Längd 132,5 cm, bredd 43 cm, höjd 75 cm.

Skador.