507
188857

JOSEF FRANK Bord, Firma Svenskt Tenn, modell 1020.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
10 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Rund rotfanerad skiva, smal kantrand av ljusare träslag, tredelad centralfot av valnöt. Diameter 100 cm, höjd 60 cm.

Smärre slitage.