515
182295

JOSEF FRANK Matbord, Firma Svenskt Tenn, modell 771.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
21 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mahognyfanerat, kantrand av buxbom, fyrdelad centralfot. Brännmärkt Josef Frank SVENSKT TENN. Diameter 130 cm, höjd 71 cm, 3 iläggsskivor à 50 cm.

Slitage. (4)

Tilläggslista

Modell 771; model 771.