542
192778

STIG LINDBERG Soffbord, Gustavsberg 1952.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
876 - 1 050 EUR
912 - 1 090 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Emaljskiva med polykrom dekor av middagsgäster vid uppdukat bord, signerad Stig L. -52 på underrede av björk med rottinghylla. Längd 102 cm, bredd 52 cm, höjd 52,5 cm.

Obetydligt slitage.