573
192047

JUST ANDERSEN Bordsarmaturer, 2 st, Danmark 1920-30-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
16 500 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Patinerad metall, klotformade. Märkta med Just Andersens signum och 1632. Höjd inklusive fattning 43 cm.

Smärre repor, slitage, skiljer något i färg. (2)