OLOF AHLBERG
Skrivbordsuppsättning, 5 delar, för Schreuder & Olsson, Stockholm 1908-10, jugend.
Tenn, reliefdekor av fiskar. Bestående av ett par ljusstakar, skål, bläckhorn och pennfat. Signerade O. AHLBERG, skålen märkt SCHREUDER & OLSSON STOCKHOLM. Ljusstakarnas höjd 12,5 cm.
Slitage. (5)
×
Logga in
Kunde inte logga in