586
191106

OLOF AHLBERG Skrivbordsuppsättning, 5 delar, för Schreuder & Olsson, Stockholm 1908-10, jugend.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris

Tenn, reliefdekor av fiskar. Bestående av ett par ljusstakar, skål, bläckhorn och pennfat. Signerade O. AHLBERG, skålen märkt SCHREUDER & OLSSON STOCKHOLM. Ljusstakarnas höjd 12,5 cm.

Slitage. (5)