625
192331

OTTO SCHULZ, fåtölj med fotpall, Boet, Göteborg, 1930-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Klädsel i brunt skinn med pärlspik av mässing, lös dyna och pallens sits i brun plysch.

Slitage, liten reva i skinnet, några pärlspik saknas.