735
184662

RENÉ LALIQUE Vas, "Acacia", Frankrike 1921-25.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
265 - 441 EUR
276 - 460 USD
Klubbat pris

Gjutet matterat klarglas, reliefdekor av stiliserade blad. Signerad R LALIQUE i relief. Höjd 20,5 cm.

Liten nagg på livet.

Modellen formgiven år 1921, ej i produktion efter 1947.