783
192776

GUSTAFSBERG Uppsatsskål, 1911, jugend.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
10 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Flintgods, tre omfamnande isbjörnar uppbärande skål. Stämplad GUSTAFSBERG 1911 TA. Höjd 36 cm.

Skålen med sprickor, krackelyr, en svans med nagg.