4083264 bukobject
192671

789. ARTHUR PERCY Servisdelar, 36 st, Gefle Porslinsfabrik, 1920-tal.

Flintgods, konturerade med svart glasyr. Bestående av 12 mattallrikar (diam 24 cm), 20 assietter (diam 19 cm), 2 uppläggningsfat (diam 34,5 cm) samt ett par ljusstakar.

Ett fat med undersidesnagg. (36)

Följerätt
Nej
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK/324 - 378 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
7 480 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 8-614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund