"Russia (Taisia Egorovna Mirina, Public Toilet Attendant)", 2005
Signerad Andres Serrano och numrerad 1/3 a tergo. Cibachrome 152,5 x 126 cm. Originalram med plexiglas. Ej examinerad ur ram.
I originalram.
Paula Cooper Gallery, New York.
Galleri Charlotte Lund, Stockholm.
Moscow House of Photography, Moskva, 2005.
La Part Maudite Collection Lambert en Avignon, Avignon Frankrike, 2006.
Galleri Charlotte Lund, Stockholm, 2007.
Upplaga 3+2 AP.