181
195740

Andres Serrano

(USA, Född 1950)
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 180 - 7 060 EUR
6 450 - 7 370 USD
Klubbat pris
82 000 SEK

Andres Serrano
(USA, Född 1950)

"Piss Discus", 1988.

Signerad och numrerad 8/10 a tergo. Cibachrome, silikon och plexiglas, bildyta 100 x 70 cm. Inkl originalram 114 x 83 cm. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Paula Cooper Gallery, New York.

Ur serien "Fluids", 1988.