"Transmission lean-to"
Signerad Qvist och daterad 07. Blandteknik på fotografi 100 x 140 cm.
Galleri Niklas Belenius, Stockholm.
Galleri Niklas Belenius, "Uncertain rooms", 12 april- 6 maj 2007.
Medföljer bibliofilutgåva av "Uncertain rooms" ,signerad och numrerad 22/25. Innehåller 1 st originalfotografi ur serien " I was trying to remember what I came herefor / Komme rinte ihåg varför jag är här". Katalogen kommer i bemålat träfodral, utfört av konstnären.