175525

STILNOVO Tillskriven, golvlampa, Italien, 1950-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
16 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mässing, delvis svartlackerad, fotplatta i vit marmor, vita och ljusblå glaskupor. Höjd 174 cm.

Smärre slitage.