10
202219

Carl Trägårdh

(Sverige, 1861-1899)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 100 - 8 870 EUR
7 480 - 9 360 USD
Klubbat pris
72 000 SEK
Carl Trägårdh
(Sverige, 1861-1899)

Elegant dam vid havet

Signerad C. Trägårdh och daterad -96. Duk 65 x 81 cm.

Formgivare

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm samt på museer i Frankrike.