1140
196374

FICKUR, Illinois Watch Co, guld 'en trois couleurs, med ankarkedja, Amerika, 1800-talets slut.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

14k guld. 24 stenar. Kedjans vikt 67,4 g.

Spricka och smärre skador på urtavlan.

Tilläggslista

Illinos Watch Co Obs 24 stenars verk.