Förgylld, med graverad dekor samt cloissonéemalj. S:t Nicolaus flankerad av Maria Magdalena samt Johannes döparen. Fronten med graverad plakett: 1895-1908 Högt ärade komendanten Ivan Jacovlievich Narbout från officerare, tjänstermän och familjer från 2:a Sibiriska kazakregementet. 21x16 cm. I orginaletui.
Smärre skador.