1153
204562

IKON, triptyk, S:t Nicolaus, av 1:a Artellen, Moskva 1899-1908.

Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 100 - 6 980 EUR
6 390 - 7 300 USD
Klubbat pris
240 000 SEK

Förgylld, med graverad dekor samt cloissonéemalj. S:t Nicolaus flankerad av Maria Magdalena samt Johannes döparen. Fronten med graverad plakett: 1895-1908 Högt ärade komendanten Ivan Jacovlievich Narbout från officerare, tjänstermän och familjer från 2:a Sibiriska kazakregementet. 21x16 cm. I orginaletui.

Smärre skador.