1156
123891

KAROTT med lock och fat, av Gabriel Sontag, Moskva 1791.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Invändigt förgylld. Oval, på fast fat. Kantdekor av repstav. Toppigt lock med kotteknopp i bladrosett. Längd 34,5 cm, vikt 1587 g.

Locket med obetydliga bucklor.