1160
176653

BÄGARE, av Peter Semenov, Moskva 1755.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld. På tre kulfötter, heltäckande graverad dekor av rocailler och blommor. Höjd 5,5 cm, vikt 54 g.

Bristningar, en fot med lagning.