1164
203712

KORG, av Matveo Gretchushnikov, Moskva 1827.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Delvis förgylld. Rektangulär, på genombruten fot. Godronnerat liv, stansade brodyer. Fällbar hänkel. Längd 22 cm.

Bristningar.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.