1168
198659

KAFFE och TESERVIS, fyra delar, av Adolf Sper, S:t Petersburg 1847 och Carl Siewers, S:t Petersburg 1858.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 200 - 2 640 EUR
2 330 - 2 800 USD
Klubbat pris
31 000 SEK

Invändigt förgylld. Bukig med dekor av breda godroner. Kaffekannans höjd 22 cm, total vikt 1 831 g. (4)

Tilläggslista

Marked Adolf Sper, S:t Petersburg 1847 and Carl Siewers, S:t Petersburg 1858.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

725. Joel Shapiro, "Untitled".
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Fair warning
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK