1169
198658

KAVIARSKÅL, av Hiskias Pondinen, S:t Petersburg 1886.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Silver och glas. Locket invändigt förgyllt. Rund med dekor av stora godroner, på locket blomma. Diam 19,5 cm.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.