1185
175517

KÅSA med SKED, icke identifierad mästare, Moskva 1908-1917.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
10 500 SEK

Förgylld, med dekor av cloisonnéemalj i grönt, vitt, blått, rosa och orange. Längd 9,5 cm. (2)

Emaljen med skador.