1189
185683

FRUKTBESTICK, 23 delar, av Nicholai Zugeryev, Moskva 1908-1917.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
18 500 SEK

Förgyllda med dekor av cloisonnéemalj i turkost, blått, rött, grönt och vitt. Gafflarna tvåtenade. (23)

Obetydliga emaljskador.