1195
198920

TEGLASHÅLLARE, stämplad Soltykov, Moskva 1885.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
29 000 SEK

Förgylld, med dekor av cloisonnéemalj i blått, rött, vitt, turkost och grönt. Höjd 9 cm.

Emaljen med lagningar.