1195
198920

TEGLASHÅLLARE, stämplad Soltykov, Moskva 1885.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
29 000 SEK

Förgylld, med dekor av cloisonnéemalj i blått, rött, vitt, turkost och grönt. Höjd 9 cm.

Emaljen med lagningar.