1200
201413

TESKEDAR, 6 st, icke identifierad mästare, Moskva 1846.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
142 - 190 EUR
163 - 217 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Senare franska kontrollstämplar. Förgyllda, med niellodekor av bladslingor. (6)