Madeleine Pyk – en samling F769
121
171063

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

Vid Colosseum

Signerad Eugen. A tergo signerad Eugen och daterad Rom 1922. Pannå 31,5 x 34,5 cm.

Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Prins Eugen. Målningar, akvareller, teckningar", 10 jan - 8 feb 1925, kat nr 204.