1214
198622

KARAFF med PROPP, turkost glas. Ryssland, 1800-tal.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 910 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Förgylld och försilvrad dekor av vinranka. Höjd 37,5 cm.

Proppen med insidesnagg.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.