1219
198642

TALLRIKAR, 12 stycken, porslin. Kejserliga porslinsmanufakturen, Katarina den storas period.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom dekor av blommor. Diameter 24,8 cm.

Ett nagg. (12)

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.

After a model by Meissen.