1221
198646

FAT, porslin. Kejserliga porslinsmanufakturen, St Petersburg, kejsarinnan Katarina den Storas period.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom dekor av blommor. Diam 39.

Nagg, brättesspricka.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection.

From the 'Everyday service' at Tsarskoye Selo.