1223
198644

TALLRIKAR, fem stycken, porslin. Gardner, omkring 1800.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Klubbat pris
2 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom dekor av blommor. Diameter ca 23,5 cm.

Nagg. (5)

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.
One marked Pridvordnaja kontora.